Garážová vrata

Garážová vrata se dělí do několika skupin. Do řadových garáží se montují většinou vrata výklopná pro jejich jednoduchou konstrukci a cenovou dostupnost. Nevýhodou vrat je, že při otevírání zabírají prostor před vraty. Vozidlo je vždy nutné parkovat cca. 2m před garážovými vraty viz. obrázek.

Sekční vrata se skládají většinou ze čtyř sekcí (neboli lamel), které se otevírají nahoru a zajíždějí pod strop. U těchto vrat je možné parkovat přímo před vraty. Velkou výhodou je možnost dokonalého zateplení a utěsnění otvoru. Sekční vrata jsou proto vhodná do domů s vestavěnou garáží.

Rolovací vrata se skládají ze 7-10 cm vysokých lamel, které se rolují do boxu umístěného většinou v nadpraží garáže viz. nákres v sekci rolovací vrata. Lamely  jsou většinou hliníkové vypěněné PU pěnou. Vzhledem k tlouštce lamel cca. 1cm není zateplení tak dokonalé jeko u sekčních vrat. Nadruhou stranu rolovací vrata nenarušují interiér garáže žádnou konstrukcí jako sekční vrata. Obecně doporučujeme rolovací vrata do šířek maximálně cca. 3-4 m .

Posuvná vrata do strany patří mezi luxusní výrobky, které se pohybují ve vyšších cenových hladinách. Výhodou je minimální potřeba nadpraží. V případě, že potřebujete vstoupit do garáže pouze pro drobnost nemusíte otevírat celá vrata (viz. obrázek).

Kliknutím na obrázek vyberete příslušný typ vrat, který Vás zajímá.


Garážová vrata výklopnáGarážová vrata výklopná Garážová vrata sekčníGarážová vrata sekční  
Garážová vrata rolovacíGarážová vrata rolovací  

 

Společnost SEFA byla založena v roce 1994. Firma se od svého vzniku zabývá dodávkou a montáží garážových vrat a průmyslových vrat, bran, pohonů, parkovacích závor, předokenních rolet, markýz a bezpečnostních mříží certifikovaných NBÚ.